kwietnia 17, 2018

smoothie bowl


Smoothie bowl na instagramie pełno pysznych miseczek, wypełnionych po brzegi smakowitościami. Wiosną zawsze potrzebuje koloru, witamin i tak bardzo mam ochotę właśnie na smoothie. No cóż na świeże owce to jeszcze sobie trochę poczekamy bo dopiero te najlepsze i najsmaczniejsze truskawki to będą w czerwcu, a potem w lecie będziemy mogli się objadać wiśniami, agrestem, porzeczką czerwoną czy czarną no i jagodami! O losie zapomniałam o czereśniach w czerwcu! Aż cieknie ślinka. Ja, jak co roku mrożę bardzo dużo świeżych owoców, tak aby starczyły na całą długą zimę i właśnie na wiosnę. Zazwyczaj zamrażam olbrzymie ilości borówki amerykańskiej, porzeczek, jagód i co raz mniej truskawek, niestety te tracą na smaku. Ostatnio mroziłam też wiśnie i to był strzał w dziesiątkę, smak smoothie z wiśniami jest fenomenalny! Warto zamrozić też jeżyny, które nie tylko będą pięknie zdobić wasze smoothie, ale nadają smak lata koktajlom.

Moje smoothie to: zmiksowana szklanka zamrożonych borówek, kilku jeżyn, kilku wiśni i trochę mleka prosto z lodówki. Owoce przed miksowaniem wyciągam z zamrażalnika pół godziny wcześniej, bo inaczej otrzymacie bardziej lody niż smoothie.
Dodatki dowolne: migdały, orzechy, chipsy kokosowe, żurawina, truskawki i inne owoce, które lubisz.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Dziękuję, za komentarz. Bardzo mi miło, że tutaj zaglądasz.
Pamiętaj, że pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na jego publikację na tej stronie, jak i twojego nicku- użytkownicy z kontem google.

Copyright © 2017 SMYKWKUCHNI