września 01, 2016

Smoothie z jeżyn czy malin?
Jeżynowy sezon pomału będzie dobiegał końca, więc wczoraj kupiłam pudełeczko tych owoców. Jak to z jeżynami bywa co druga kwaśna, co trzecia słodka hehehe. Część zamroziłam aby cieszyła oko jesienią i zimą, które niestety nieuchronnie co raz bliżej. Lato tak szybko minęło... I choć lipiec biegł powoli, cieszyłam się każdym słonecznym dniem, to sierpień był tak intensywnym miesiącem, że za nim się obejrzałam mamy wrzesień. Jakiś taki od razu nostalgiczny klimat się wdarł, ale cóż począć, dni co raz krótsze, powoli myślę o już o garderobie na jesień, ale staram się wszystkie myśli związane z jesienią, od razu kasować w głowie, jest to tym łatwiejsze, że za oknem takie piękne słońce. Końcówka lata nas rozpieszcza, warto wyjść z domu przejść się na spacer, wsiąść na rower, albo posiedzieć w parku na ławce i nasycić oczy słońcem i zielenią. 
Dzisiaj proponuje Wam bardzo proste i smaczne koktajle owoce, bardzo kolorowe, bardzo skoncentrowane, taki kondensat słońca, lata i koloru, aby szare jesienne myśli przegnać gdzieś daleko.


SKŁADNIKI:

- 1/2 szklanki jeżyn
- 1/2 szklanki malin
- mleko kokosowe - cała puszka (możesz użyć również roślinnego bądź krowiego)
- łyżka zamrożonych jagód
- miód do smaku
- 1/2 banana dojrzałego

Jeżyny zmiksuj z mlekiem, bananem, jagodami i miodem, schłodź w lodówce i gotowe!
Maliny zmiksuj z mlekiem kokosowym i miodem, schłodź w lodówce.
Maliny i jeżyny są to owoce z dużą ilością pestek, dlatego wydłuż czas ich miksowania. 
Takie proste - takie dobre!

;-)))Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Dziękuję, za komentarz. Bardzo mi miło, że tutaj zaglądasz.
Pamiętaj, że pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na jego publikację na tej stronie, jak i twojego nicku- użytkownicy z kontem google.

Copyright © 2017 SMYKWKUCHNI