października 13, 2021

Smart home, jak to wygląda w praktyce?


W ostatnim roku nasze domy stały się nie tylko miejscem wypoczynku, ale domowymi centrami dowodzenia, pełniły rolę "home office", szkoły i niejednokrotnie przedszkola. Ostatni czas na pewno wymógł na każdym z nas wiele zmian, nie tylko w postrzeganiu naszej przestrzeni czy wnętrz, ale przede wszystkim, zaczęliśmy przykładać jeszcze większą wagę do wyposażenia domu, a co za tym idzie do takich rozwiązań w domu, które na co dzień, każdemu domownikowi ułatwiają życie.
Chcemy, aby nasze domy- nadążały za pędzącym światem, oczekujemy smart rozwiązań, już nie tylko na telefonie, tablecie czy telewizorze, ale chcemy, aby to coraz więcej czynności np. tych domowych, wykonywały za nas urządzenia. Dzięki temu my mamy czas dla siebie, czy na budowanie relacji z bliskimi.
Sieć T-Mobile, jako pierwszy operator na polskim rynku wprowadziła ofertę obejmującą kompleksowe rozwiązania smart home. Wraz z marką Xiaomi, stworzono pakiety- łączenia różnych usług w jednym miejscu, zapewniając tym samym swoim klientom komfort i kontrolę nad ich najbliższym otoczeniem np. domem. Myślę, że rozwiązania smart home, które być może jeszcze nie do wszystkich Was przemawiają, niebawem staną się standardem w naszym życiu i domu, tak jak jeszcze kilka lat temu-smartfony były czymś "dziwnym", tak dzisiaj nikt już nie wyobraża sobie nie mieć w telefonie aparatu, kamery, dostępu do e-mail, aplikacji bankowej czy dostępu do social media. 
Każdy z  nas też jest coraz bardziej świadomy różnych zagrożeń, jak choćby smogu zimą, czy pylenia traw- wiosną, które dla alergików potrafią być prawdziwą zmorą. Dzisiaj oczyszczacze powietrza możemy spotkać w większości szkół, przedszkoli i domów. 
Samoczyszczące i mopujące odkurzacze, dzięki którym mamy trochę więcej czasu i zdecydowanie czyściej w domu, stały się już dawno, stałym elementem wyposażenia naszych mieszkań.

Sieć T-Mobile w swojej ofercie smart home- oferuje kilka pakietów, a są to:  WYGODA, DZIECI, BEZPIECZEŃSTWO, ZDROWIE i OŚWIETLENIE.

W naszym domu korzystaliśmy z pakietu "Wygoda", który zawiera:
- oczyszczacz powietrza i wentylator,
- inteligentne gniazdko i czajnik,
- centralkę i bezprzewodowy odkurzacz.


Każdy właściciel zwierzaka domowego - wie doskonale co to jest wszędzie panosząca się sierść, szczególnie w okresie przejściowym, kiedy to nasz ukochany pupil- zrzuca ją- mam wrażenie nieprzerwanie. Nasz terrier- dodatkowo ma szorstkowłosą sierść, odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum, jak dla mnie jest totalnym wybawieniem z opresji.

Co ważne, urządzenie świetnie daje sobie radę nawet na małej przestrzeni, wjedzie pod łóżko, pod sofę i odkurzy każdy zakamarek. Pracuje cicho, dzięki czemu pies nie boi się urządzenia, no może dziwnie tylko na nie spojrzał, jak robot zbliżył się do misek z karmą ;-). Odkurzacz dzięki wbudowanemu laserowi- skanuje dokładnie powierzchnię  dzięki- temu sprząta dokładnie, a my mamy więcej wolnego czasu.
Bardzo często urządzenie uruchamiałam, w momencie kiedy wyprowadzałam Romę na spacer, a po powrocie do domu widziałam, porządek, który zrobił się sam! I to nie tylko ten na podłodze!
Bo w zestawie WYGODA znajdziecie również oczyszczacz powietrza, dzięki któremu powietrze w domu, również zostanie oczyszczone z 99,97% cząsteczek o średnicy równej lub większej 0,3 mikrona. To urządzenie powinien mieć każdy w swoim domu w okresie zimowym, kiedy smog jest wszechobecny, zaś alergicy będą mu wdzięczni wiosną!
Na uwagę zasługuje fakt, że każde urządzenie możesz połączyć ze sobą w swoisty ekosystem, dzięki aplikacji w Twoim telefonie.
W ten sposób możesz chociażby ustawić temperaturę wody na swoim czajniku i prawidłowo zaparzyć zieloną herbatę.

Jak nam się korzystało z tego zestawu? Muszę przyznać, że urządzenia zaskoczyły nas bardzo pozytywnie wyglądem, nie rzucają się w oczy we wnętrzu, stapiają się z nim, mają nowoczesny design, są łatwe w użytkowaniu i bardzo intuicyjne. 

Sam zestaw WYGODA jest też dobrze przemyślany, bo znajdziemy w nim wszystko to,  czego potrzebuje przeciętna rodzina. Na duży plus zasługuje również skrajnie cicha praca wentylatora- jest on praktycznie nie słyszany, a latem będzie wybawieniem. Równie cicho pracuje sam, oczyszczacz powietrza.
Odkurzacz i mop w jednym są absolutnym must have wtedy kiedy macie zwierzaki w domu lub małe dzieci, które lubią kruszyć ;-), lub po prostu chcecie mieć więcej czasu, a odkurzanie to nie jest czynność, która sprawiałby Wam frajdę.
Mnie już dobrze znacie i wiecie, że jestem fanką picia ziół i naparów, więc czajnik, którym mogę sterować z pozycji telefonu, czyli leżąc na kanapie, jest strzałem w dziesiątkę.
Co ważne, oprócz tego, że możecie mieć komfortowy i kompletny zestaw do smart
home, to możecie też skorzystać z atrakcyjnych rabatów na te urządzenia w ramach
programu łączenia usług „Korzyści dla domu”.

Jeśli chcielibyście poczytać więcej, na T-Mobile znajdziecie pełen pakiet informacji. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Dziękuję, za komentarz. Bardzo mi miło, że tutaj zaglądasz.
Pamiętaj, że pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na jego publikację na tej stronie, jak i twojego nicku- użytkownicy z kontem google.

Copyright © 2017 SMYKWKUCHNI